Farmársky deň 2019 – Ďakujeme za účasť!

Iniciatíva poľnohospodárov sa chce, ako spoluorganizátor tohto podujatia, poďakovať všetkým účastníkom aj návštevníkom za mimoriadne prijemne strávený deň, počas ktorého mali ľudia možnosť nahliadnuť do farmárskeho sveta.

Návštevníci mohli ochutnať gazdovské jedlá, zakúpiť si domáce potraviny či produkty tradičných slovenských remesiel, zoznámiť sa s rôznymi hospodárskymi zvieratami a pre rodiny s deťmi sme mali pripravený detský kútik s kolotočmi. Nechýbala ani prehliadka typických hospodárskych strojov – traktorov a kombajnov a mnoho ďalších atrakcií.

Tento ročník je výnimočný aj kvôli dôležitému aktu, ktorý prebehol na pôde nášho Farmárskeho dňa. Práve u nás sa totiž podpísalo Memorandum o spolupráci medzi zástancami spravodlivosti v agrorezorte a zabezpečenia potravinovej sebestačnosti Slovenska, a samozrejme farmármi – Iniciatívou poľnohospodárov a Košickým samosprávnym krajom, zastúpeným predsedom Rastislavom Trnkom.

Za dnešný úspešný deň všetkým ďakujeme a dúfame, že si tak ako dnešný deň užijete aj zvyšok víkendu. Tešíme sa na ďalšie ročníky.

Iniciatíva poľnohospodárov